Wieczór panieński, który wiąże się z morderstwem

Bardzo dużo planów, jeszcze więcej wydarzeń

TaniaKsiazka – Wesela nie będzie! to druga po “Pruskich babach” książka od Małgorzaty Starosty, w której będziemy śledzić losy Edyty i jej przyjaciółek. Tym razem plan bohaterki jest prosty – po pierwsze jak najszybciej się rozwieść, po drugie wyjechać na Podlasie, do rodzinnego domu. Zanim jednak wszystkie plany zostaną wcielone w życie trzeba udawać, że małżeństwo jest super, przynajmniej do zakończenia wieczoru panieńskiego Magdusi.

Edyta ma już dość i będzie się rozwodzić z Rafałem. Nie wytrzyma jego apatii i nieróbstwa. Co prawda jeszcze mu nie powiedziała, ale ważne, że wszystko poukładała sobie w głowie. Na Podlasiu będzie miała chwilę, by odetchnąć, zastanowić się nad sobą i życiem i dopiero wtedy, pierwszy raz z jakimś konkretnym planem, ruszyć w życie. Na razie jedzie do Szklarskiej Poręby, gdzie odbędzie się panieński jej przyjaciółki. Na imprezę nie dociera tylko Andzia, która, co dziwne, nie odbiera telefonu. Dziewczyny decydują, że tak czy tak przeprowadzą plan zniszczenia alkoholowego, jednak Edyta cały czas martwi się o Andzię, aż w pewnym momencie dostanie na łeb, że dziewczyna zaginęła i coś jej się stało. Nic dziwnego, że kiedy usłyszy następnego dnia o tym, że znaleziono ciało młodej kobiety w lesie, pogna przestraszona w tamtą stronę.

Miejsce zbrodni, starzy znajomi

Na miejscu faktycznie okaże się, że denatka jest kimś, kogo Edyta zna bardzo dobrze. Sprawę będzie prowadził komisarz Bączek, prywatnie podkochujący się w Edycie od zawsze, dość nieśmiały jegomość. Chociaż sprawa jest poważna, wymaga skupienia i przede wszystkim szacunku dla zmarłej, to Edyta nie może nie zauważyć, że miłość jest doprawdy dziwnym zjawiskiem. Potrafi urosnąć nawet w miejscu kompletnie do tego nieprzystosowanym.

Publikacja, podobnie jak jej poprzedniczka, dostarcza sporej dawki humoru i posiada mnóstwo zwrotów akcji, które napędzają fabułę, nie czyniąc z niej pola do chaosu. Bohaterowie są skrojeni bardzo ciekawie, wielowymiarowo, nie są przesadzeni i potrafią zaskakiwać. Chociaż kilka wątków jest dość poważnych, to przedstawione są w lekkiej, ale nie szyderczej, postaci, co sprawia, że lektura jeszcze lepiej się wchłania i relaksuje. Zakończenie tego tomu z pewnością odpowie na wszystkie pytania w nim zawarte, domykając wątki poboczne, a niewielka przestrzeń, jaka pozostanie, jest idealnym pretekstem do napisania kolejnej części przygód tej szalonej paczki. Miejmy nadzieję, że autorka będzie chciała je kontynuować.

Podróż zdjęcie autorstwa freepik - pl.freepik.com